Тмурна недела пред нас – утрово студ и снег

By

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно, кон крајот на денот во западните делови со повремен локален дожд, кој на планините и на некои повисоки места ќе преминува во снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

dobivaj vesti na viber

Утринската температура ќе се движи од два до 10, а дневната од седум до 13.

Во Скопје слично време, облачно со слаби врнежи од дожд. Ќе дува умерен ветер од северозападен правец. Утринската температура ќе се спушти до шест, а дневната ќе се искачи до 10 степени.

Врнежите ќе се интензивираат во текот на ноќва и ќе продолжат и утре претпладне. Ќе дува засилен северен ветер, што ќе предизвика позначителен пад на температурата. Потоа следува период на стабилно и суво време со ниски утрински температури кои на повеќе места ќе се спуштат под нула, а дневните ќе бидат во пораст.

Ќе ви се допадне

watch anime free. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

dubbed anime JUJUTSU KAISEN

anime streaming Record of Ragnarok

Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

AniWatch Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

SK8 the Infinity Episode 3

tải go88