Трамп пензионерските денови ги минува играјќи голф со ќерка му Иванка

By

Поранешнот американски претседател Доналд Трамп пензионерските денови ги минува на Флорида, играјќи голф со ќерка му Иванка Трамп.

dobivaj vesti na viber

Откако ја напушти Белата куќа, Трамп i  неговата сопруга Мегалнија се преселија на неговиот имот на Флорида, а им се приклучија и Иванка со сопругот Џаред Кушнер.

Американскиот медиуми Page Six на крајот на минатата година откри дека двојката купила имот во Мајами, вреден 30 милиони долари.

Во последните неколку недели, како што пренесуваат американските медиуми, семејството Трамп не се двои од терените за голф, кои Трамп во 2012 година ги купи за 150 милиони долари.

Флорида се смета за едно од најубавите места за живеење на пензионерите.

 

Ќе ви се допадне