Трамп пензионерските денови ги минува играјќи голф со ќерка му Иванка

By

Поранешнот американски претседател Доналд Трамп пензионерските денови ги минува на Флорида, играјќи голф со ќерка му Иванка Трамп.

Откако ја напушти Белата куќа, Трамп i  неговата сопруга Мегалнија се преселија на неговиот имот на Флорида, а им се приклучија и Иванка со сопругот Џаред Кушнер.

Американскиот медиуми Page Six на крајот на минатата година откри дека двојката купила имот во Мајами, вреден 30 милиони долари.

Во последните неколку недели, како што пренесуваат американските медиуми, семејството Трамп не се двои од терените за голф, кои Трамп во 2012 година ги купи за 150 милиони долари.

Флорида се смета за едно од најубавите места за живеење на пензионерите.

 

Ќе ви се допадне

Website https://4anime.biz: Watch Growlanser IV: Wayfarer of Time 4anime Episode Full sword art online 4anime

AnimeFreak Watch anime online, English anime online HD

Website https://kissanime.mx: Watch Girl Who Leapt Through Space Picture Drama kissanime Episode 9 kissanime fire force

I'm Standing on a Million Lives (https://animeflv.uk/m/7oyQ) Episode 12

Yarabook: https://yarabook.com/1624524476538023_166644

Ignitiondeck: https://ignitiondeck.com/id/dashboard/?backer_profile=100547