Трипати добил на лотарија, освоил милиони, а лозовите секогаш ги купувал од истото место

By

Тери Сплоун, среќниот добитник од Северна Каролина, неодамна ја прославил наградата од 100.000 долари која ја освоил на лотарија. Тој вели дека трипати го купил лозот од истото место и дека трипати му се паднала големата награда.

Тери живее во градот Конкорд, а лозовите ги купувал по цена од 20 долари. Без данокот, сега му останале чисти 70,800 долари, пренесува „Њујорк дејли њуз“.

Тој претходно во април 2017 година, освоил милион долари, откако купил лоз од „Милионер бакс“, а две години подоцна, во март 2019 година, купил гребка од наградната игра „150 милиони кеш“. Тогаш заработил уште милион долари.

„Ова е неверојатно. Секако е забавно да се победува и да се освојува“, рекол Сплоун.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animeheaven.pro: Watch Lagrange: The Flower of Rin-ne – Kamogawa Days animeheaven Episode Full anime heaven site

AnimeBee Watch anime online, English anime online HD

AnimeDao: Rozen Maiden: Zurückspulen (Dub) anime episode 13 online free at https://animedao.nl death note animedao

4Anime Watch anime online, English anime online HD

Sites google: https://sites.google.com/view/kissanimemx/

Issuu: https://issuu.com/gogoanimebe