Угина жирафата Тобого од скопската Зоолошка градина

By

Жирафата Тобого, една од трите жирафи во скопската Зоолошка градина, вчера угина ненадејно. Денес на жирафатаа ѝ е направена обдукција, но не се констатирани физички повреди. Од Зоолошката велат дека во наредните денови ќе ги добијат целосните резултати од обдиукцијата и причината за угинувањето на Тобого.

„Жирафата Тобого заедно со Каспер и Флопи беше меѓу омилените жители на скопската зоолошка. Тој беше миленик на вработените и на посетителите. Сите сме неизмерно тажни и со скршени срца поради неговото заминување“, велат од скопската Зоо.

Роден е Франкфурт на 09.12 2010 година, а жител на Скопје Зоо беше од 2013 година.

Ќе ви се допадне

Wonder Egg Priority (https://funimationfree.com/m/ONkb) Episode 1 at website https://funimationfree.com yu yu hakusho funimation

Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime OAD (Dub) Episode 3 at KissAnime kissanime site