(Видео) Американски сурфер собори Гинисов рекорд над небото во Египет

By

Американецот Едвард Снајдер, познат и како воздушниот сурфер Кит Кеб, успеа над небото во Египет да собори Гинисов рекорд. Тој направи 160 превртувања во воздухот на висина од 4.100 метри. Кит се фрли од авионот над египетските пирамиди.

„Ништо не може да ве подготви за едно вакво нешто. Чувството да ја видите првпат Африка од воздух е неверојатно. Тое е нешто моќно“, рече Снајдер.

Тој мисли дека може и да го надмине својот рекорд.

„Би сакал да си поставам уште еден предизвик. А тоа е да го соборам мојот рекорд. Веќе станав брз, но сакам да бидам уште побрз“, рече тој.

Ќе ви се допадне

watch anime. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Your Lie in April Episode 13

anime stream The Misfit of Demon King Academy: History’s Strongest Demon King Reincarnates and Goes to School with His Descendants (Dub)

AnimeHeaven Hunter x Hunter (2011) (Dub)

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO Episode 7

That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)