(Видео) Авион слета на автопат во Канада

By

Пилот на мал авион „пајпер чироки“ слета на автопат кај Квебек сити во Канада, иако во тој момент минувале голем број автомобили, јавува канадски „Си-Би-Си“.

Пилотот „пајпер“ ги повикал противпожарните служби во Квебек сити и им кажал дека ќе слета на автопатот неколку километри од аеродромот.

„Првпат видов како авион слетува на автопат. Досега немам видено освен во филмовите“, изјавил за „Си-Би-Си“ Жан Пол Дост, кој спектакуларната слика ја следел од блискиот паркинг.

Авионот принудно морал да слета поради дефект, додека на автопатот поминувале десетина возила. За среќа никој не е повреден, пренесуваат медиумите.

Ќе ви се допадне

AnimeTV Watch Anime Online | AnimeTVStreaming Anime Episodes

AnimeBee: Lunar Legend Tsukihime (Dub) anime episode 12 online free at https://animebee.to english anime

Project ARMS (https://twistmoe.net/m/p16n) Episode 26

Watch Kenkou Zenrakei Suieibu Umishou Episode 13

Diggerslist: https://www.diggerslist.com/animefreakws/about

Myvidster: https://www.myvidster.com/profile/gogoanimelol