(видео) Автомобил двапати ја прегазил на пешачки

By

Девојка била прегазена во кинеската провинција Џинагс, на прометната раскрсница во градот Лијанјунг. На снимката може да се забележи дека девојката прописно ја минувала улицата, а на неа налетал електричен автомобил.

Патниците од возилото веднаш излегле надвор во обид да ја извлечат.

Кога конечно успеале, возилото повторно почнало да се движи и ја прегазило девојката. Запрело во моментот кога удрило во соседната ограда покрај патот.

Како можни причини се наведуваат дека  внуката на возачот случајно повторно го ставила возилото во движење, или, пак, сопирачките целосно откажале.

Полицијата засега, како што пишуваат медиумите, нема излезено со официјално соопштение.

Ќе ви се допадне

Gundam Build Divers Episode 25

4Anime: Trigun - Badlands Rumble (Dub) anime episode Full online free at https://4anime.biz animes online

Attack on Titan: Chronicle Episode Full

WCOStream Watch english anime Online in HD for FREE

Animefreakws blogspot: https://animefreakws.blogspot.com/2021/06/animefreak.html

Artmight: https://artmight.com/user/profile/181940