(Видео) Бесен бик нападна човек

By

Еден човек е тешко повреден кога бил нападнат од бик пред почетокот на традиционалната трка во Валенсија, Шпанија. Бикот силно го удрил со роговите, а потоа го нападнал и на земја.

На видеото јасно може да се види како човекот буквално е фрлен во воздух, а потоа и нападнат на земја. За среќа, бикот на роговите имал замотано ткаенина, што претставува пракса на оваа манифестација.

Сепак, човекот веднаш бил хоспитализиран, каде што му биле констатирани тешки повреди.

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy- Episode 6

anime stream Horimiya

animes online GoGoAnime Hunter x Hunter (2011) (Dub)

GoGoAnime Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation

Horimiya