(Видео) Човек се заглави во ескалатор во метро во Турција

By

На подвижните скали на ескалаторот во едно метро во Истанбул оддеднаш се создала дупка. Во тој момент на ескалаторот се наоѓале голем број луѓе. Среде метежот ескалаторот „проголтал“ еден човек, а службите дури по еден час успеале да го спасат.

Подвижните скали често знаат да бидат многу незгодни и да предизвикаат многу незгоди, па не е ни чудно што постарите луѓе ги избегнуваат.

Иако се многу практични и претставуваат вистински спас во трговските центри и прометните места, особено во поголемите градови, некогаш знаат да бидат вистинска опасност.

Ќе ви се допадне

Ah My Buddha Katsu Special (Dub) (https://animeflix.nl/m/RV8O) Episode Full

Doraemon Movie 32: Nobita to Kiseki no Shima - Animal Adventure Episode Full

Website https://animebee.to: Watch Amnesia (Dub) animebee Episode 12 free anime online

Watch Koi-ken!: Watashitachi Anime ni Nacchatta! Episode Full

Buddybio: https://buddybio.com/animefreakws

My desktopnexus: https://my.desktopnexus.com/gogoanimelol/