(Видео) Додека Европа е пред целосно заклучување поради коронавирусот, во Вухан се прослави Ноќта на вештерките

By

Додека Европа е пред целосно заклучување поради коронавирусот, во Вухан се прослави Ноќта на вештерките, пишуваат светските медиуми.

Жителите во кинескиот град Вухан, од каде што почна да се шири коронавирусот, ја славеа Ноќта на вештерките и покрај тоа што епидемиолошката ситуација во светот не е поволна.

Повеќето од илјадниците луѓе кои излегоа на улиците носеле заштитни маски, но сепак граѓаните не го одржувале потребното растојание.

Според актуелните податоци, во Кина моментално има 363 случаи заразени со коронавирус . Во Вухан, но и во останатите земји во тој дел од светот вирусот се смирува. Оздравени се 81.024 лица, а починати се 4634.

Голем дел од светските медиуми пишуваат дека, додека Европа е пред ново заклучување, во градот од кој коронавирусот наводно потекнал ситуацијата е сосема поинаква.

Ќе ви се допадне

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Watch The Adventures of Nadja II (Dub) Episode Full

AnimeFreak: Snow White with the Red Hair 2 anime episode 12 online free at https://animefreak.ws watch anime free

Yowamushi Pedal: Re:ROAD (https://gogoanime.be/m/aWG4) Episode Full

Bakespace: https://www.bakespace.com/members/profile/gogoanimebe/1295889/

Social msdn: https://social.msdn.microsoft.com/Profile/gogoanimebe