(Видео) Фудбалери ги соблекоа јакните за да ги стоплат измрзнатите деца во Глазгов

By

Фудбалерите на Израел направија потег со кој го воодушевија светот пред почетокот на натпреварот со Шкотска во рамки на натпреварите од „Лига на нации“.

Гостинските играчи, за време на интонирањето на химните ги соблекоа јакните и им ги дадоа на децата кои традиционално излегуваат со игачите на теренот и стојат пред нив.

Студеното време и силниот ветер во Глазгов беше причина за хуманиот гест на Израелците со кој им излегоа во пресрет на измрзнатите деца на теренот.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animepahe.cc: Watch The King's Avatar (2018) animepahe Episode 3 watch anime free

Website https://animekisa.in: Watch Yatogame-chan Kansatsu Nikki animekisa Episode 12 free anime

Devil May Cry (https://aniwatch.pro/m/MYy) Episode 12

AnimeBee: Detective Conan Movie 17: Private Eye in the Distant Sea anime episode Full online free at https://animebee.to anime to watch

Pastebin: https://pastebin.com/u/animeflixnl

Degreed: https://degreed.com/gogoanimelol#/collection