(Видео) Фудбалери ги соблекоа јакните за да ги стоплат измрзнатите деца во Глазгов

Фудбалерите на Израел направија потег со кој го воодушевија светот пред почетокот на натпреварот со Шкотска во рамки на натпреварите од „Лига на нации“.

Гостинските играчи, за време на интонирањето на химните ги соблекоа јакните и им ги дадоа на децата кои традиционално излегуваат со игачите на теренот и стојат пред нив.

Студеното време и силниот ветер во Глазгов беше причина за хуманиот гест на Израелците со кој им излегоа во пресрет на измрзнатите деца на теренот.

 

Scroll to Top