(Видео) Хокеар почина откако беше погоден со пак во глава!

By

Рускиот хокеар Тимур Фајзутдинов, почина во болница само три дена откако заработи тешка повреда на главата на еден натпревар.

Во обид да стигне до противникот, 19 годшниот играч бил погоден со пак на мечот против Локомотива. Капитенот на Динамо од Санкт Петербург, загубил свест и паднал на мразот.

Тимур веднаш бил пренесен во болница, каде лекарите три дена се бореле за неговиот живот.

Ќе ви се допадне

Website https://animekisa.in: Watch Tokyo Ghoul: "Jack" animekisa Episode Full watch anime free

Animepahe: Cardcaptor Sakura: Clear Card-hen Prologue - Sakura to Futatsu no Kuma anime episode Full online free at https://animepahe.cc anime pahe

Website https://animeflv.uk: Watch Osomatsu-san: Ouma de Kobanashi animeflv Episode Full online anime

TwistMoe: Colorful Ninja Iromaki anime episode Full online free at https://twistmoe.net stream anime online

Vnxf: https://vnxf.vn/members/animefreakws.28123/#about

Cakeresume: https://www.cakeresume.com/me/gogoanimelol