(Видео) Jахта вредна 75 милиони евра, по грешка удрила во пристаниште на Карибите

By

Суперјахтата Go, вредна 75 милиони евра, е снимена како удира во едно луксузно пристаниште на Карибите. Инцидентот се случил во средата. Јахтата удрила пристаништето и ги уништила неговите бетонски делови. Причина за несреќата била компјутерска грешка, велат надлежните.

Суперјахтата има хелидром, место за слетување на хеликоптерот, базен, па дури и сопствена болница. Засега не е познато колку ќе чинат нејзините и поправките на марината, но се сигурно е дека тоа ќе трае со месеци.

Ќе ви се допадне

Fire Force (Dub) Episode 24 at website https://gogoanime.be attack on titan season 3 gogoanime

Watch Shingeki no Kyojin: Chronicle Episode Full (https://funimationfree.com/m/Qxev/ep-1) at Funimation anime sites