(Видео) Легендата на „Манчестер јунајтед“ Патрис Евра пееше хит од Оливер Драгојевиќ

By

Поранешниот фудбалер на „Манчестер јунајтед“, Патрис Евра, ги воодушеви фановите од Балканот откако испеа еден од најголемите хитови на Оливер Драгојевиќ, „Кад ми доѓеш ти“. Евра, кој е познат како голем шоумен, се мачи да ја запее баладата од починатата хрватска ѕвезда.

Евра среде пеење застана да се пофали самиот себеси. „Колку сум добар“, вели францускиот фудбалер.

Поранешниот дефанзивец пред неколку години играше со Марио Манџукиќ, а песната од Оливер, рече дека им ја посветил на сите Хрвати.

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Naruto: Shippuden (Dub) Episode 498

Naruto: Shippuden (Dub)

english dubbed anime Fairy Tail (Dub)

Attack on Titan Season 3 Part 2 Episode 3

free anime online One Piece (Dub)