(Видео) Македонското знаме се палеше во живо на телевизија

By

Навивачи од навивачката група „соколи“ од косовскиот град Гњилане го запалија македонското знаме пеејќи песни со навредлива содржина за Македонија и извикувајќи пароли „Голема Албанија“.

Вечерта слична ситуација и во Пеќ. Група граѓани заедно со семејството на еден од осудените протестираа во градот и го запалија македонското знаме извикувајќи пароли против Али Ахмети и Македонија. Интересно, целиот протест и чинот на палење на знамето беше пренесуван во живо на една косовска телевизија.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: The Wings of Rean anime episode 6 online free at https://gogoanime.be anime

AnimeHeaven: Madlax anime episode 26 online free at https://animeheaven.pro animeheavens

Website https://animeflix.nl: Watch Poputepipikku TV Special (Dub) animeflix Episode Full black butler animeflix

https://animefreak.ws my hero academia animefreak

Community windy: https://community.windy.com/user/gogoanimelol

Yoomark: https://yoomark.com/users/animefreakws