(Видео) Македонското знаме се палеше во живо на телевизија

By

Навивачи од навивачката група „соколи“ од косовскиот град Гњилане го запалија македонското знаме пеејќи песни со навредлива содржина за Македонија и извикувајќи пароли „Голема Албанија“.

Вечерта слична ситуација и во Пеќ. Група граѓани заедно со семејството на еден од осудените протестираа во градот и го запалија македонското знаме извикувајќи пароли против Али Ахмети и Македонија. Интересно, целиот протест и чинот на палење на знамето беше пренесуван во живо на една косовска телевизија.

Ќе ви се допадне

AniWatch watch anime dub: Boruto: Naruto Next Generations Episode 195

AnimeDao tower of god animedao: Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 21 (https://animedao.nl/m/PoM4/ep-21)