(Видео) Маж се запали во центарот на Москва

By
На „Твитер“ се прошири видео од маж што се запалил во центарот на Москва. Тој првин се полеал со бензин, а потоа се запалил. Инцидентот се случил во близина на ресторан за брза храна на „Мекдоналд“. Полицијата веднаш му укажала помош.

Тој веднаш бил примен во блиската болница. Бил донесен бесвесна состојба. Лекарите претпоставуваат дека бил психички нестабилен. За потсетување, денес во Русија се одржуваат недозволени протести за поддршка за опозиционерот Алексеј Навални.

Ќе ви се допадне

GoGoAnime dubbed anime: Watch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 3 (https://gogoanime.be/m/Gpn4/ep-3)

WCOStream wcostream: Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 23