(ВИДЕО) НЕ МОЖЕ ДА ГИ СПРЕЧИ – Оваа девојка доживува и по 50 оргазми дневно

By
Таа реши да се соочи со проблемот. Го пронајде дечкото, почна да медитира и почна да применува еден медицински третман.

Американката Аманда Грајс (27) боледува од ретко пореметување поради кое има и до 50 оргазми дневно. Таа оргазмите не може да ги контролира, и тие немаат врска со нејзината сексуална желба. Се случува да кога вози во автомобил, седи во кафич, па дури се предизвикуваат од прегласната музика. За нејзиниот случај светските медиуми пишуваа уште во 2014 година.

Според зборовите на Аманда, таа од својата шеста година го има тој проблем, пренесува Дејли Мејл.

„Не е згодно, стана мачаење. Со години патев, ми беше срамота да им кажам на семејството и пријателите за тоа што ми се случува“, вели Аманда.

„Дневно можам да имам и по 50 организми. Некогаш за еден час имам пет или 10 по ред. Тоа се случува и кога сум со пријателите или во јавност. Срам ми е. Ме убива од внатре. Кога тоа ќе се случи, кога во јавноста само ќе се насмеа и ќе се преправам дека се е во ред“, вели Грајс.

 

Сепак, таа реши да се соочи со проблемот. Го пронајде дечкото, почна да медитира и почна да применува еден медицински третман.

„Минатата година почнав да учам за својата состојба. Иако многу пати ги разочарував и лекарите, конечно го запознав докторот кој е експерт за болки во карлицата. Се надевам дека пронајдов начин како да ги контролирам оргазмите“, вели Аманда.

„Постојат начини на кои можат да го намалам интезитетот на оргазмите иако тие и понатаму константно се присутни. Земам лекови за да го опуштам тоа подрачје, и вежбам за да ги свртам мислите од тој проблем“, вели Аманда која голема поддршка добива од нејзиниот дечко Стјуарт Триплет (25).

И двајцата се запознале пред неколку години, но според налозите на лекарите, поради состојбата на Аманда, тие двајцата не смеат да имаат секс, пренесува Дејли Мејл.

„Ми беше тешко да му ја објаснам мојата состојба. Не сум сигурна кога е вистинското време за тоа, или како ќе реагира. Но, сфати и ми ја даде поддршката што ми треба“, вели Аманда.

Да потсетиме, таа не е единствената личност која пати од неконтролирани оргазми. Претходно пишувавме за медицинска сестра која има и по 100 оргазми дневно.

 

Погледнете го видеото со Аманда и нејзиниот проблем:

Ќе ви се допадне

ANIMEFLIX animeflix free: Watch Kaguya-sama: Love is War Season 2 Episode 11

GoGoAnime gogoanime 19: Kimetsu no Yaiba: Yuukaku-hen (https://gogoanime.be/m/P6YX) Episode Preview