(видео) Немилосрдна борба меѓу два предатори

By

На Флорида еден голф терен угости необичен натпревар меѓу крокодил и питон. Мечот не беше баш пријателски.

Најдобро од се е што, пресметката беше снимена со камера, пишува Хафингтон.

„Прекрасен ден на десеттата дупка! Алигаторот и питонот се тепаат“, напишал доктор Ричард Надлер на Фејсбук.

„Главата на питонот била во устата на алигаторот, а тој само мирно седел, со широко отворени очи“, раскажал Надлер на репортерите на NBC.

Државните служби кои се занимаваат со прекрасни животни известија дека не можат да проценат кој во овој конфликт го извлекол поделебиот крај, но кажаа дека навивале за алигаторот, чисто затоа што питонот не е локалец од Флорида и нивната присутност не го загрозува екосистемот.

Што се однесува до Надлер и неговиоте голферски од голф турнирот, тие нормално продолжија да играат, а необичната пресметка не им го расипа денот на теренот.

 

 

Ќе ви се допадне

Watch anime online for free at AnimeHeaven dragon ball z anime heaven

4Anime Watch english anime Online in HD for FREE

Six Gates Faraway Mon Colle Knights (Dub) (https://gogoanime.be/m/02O0) Episode 45

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/animeflixnl

Pokerinside: http://www.pokerinside.com/profiles/view/435091