(видео) Нетфликс најави нова документарна серија

By

Нетфликс го најави новиот документарен серијал во шест епизоди наречен „Rotten“ (Труло) во кој ќе ни покажат што јадеме.

– Прехранбената индустрија е на удар, кризата е глобална. Нашите тела ја одбиваат храната која ја јадеме, а дури ни експертите не знаат што се случува, се вели во најавата.

Серијата ја третира храната како совршен криминал, при што навлегува длабоко во подземјето за производство на храна и открива корупција, димензиите на проблемот со отпадот од храна и непосредните закани за нашите секојдневни навики во исхраната.

– Во свет во кој големите ланци на снабдување се се повеќе испреплетени и консолидирани, оваа серија започнува на вашата чинија и оди по патот на парите и открива шокантни последици – свесно или несвесно донесени регулативи, иновации и лакомост.

Зад серијата стои тимот „Zero Point Zero“, продукциска куќа која е автор на неколку кулинарски ТВ емисии.

Секоја од епизодите ќе одработува одредена суровина, односно индустриска гранка, вклучувајќи го и глобалниот бизнис со мед.

Ќе ви се допадне

animefreaktv. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

animefreaks official website Attack on Titan

One Piece

anime freak tv Seirei Gensouki: Spirit Chronicles

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone

anime freaks tv That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)