(Видео) Објавена листата на 100 најубави жени на светот

By

„Индепендент критикс“ веќе 28 години со ред ја објавува листата на најубавите жени на светот, што е и своевиден стандард за убавина.

dobivaj vesti na viber

Тимот што стои позади овој проект нагласува дека тие не бираат исклучиво познати личности, ниту пак се фокусираат на сексапилни тела. Нивата желба е јавноста да ја запознаат со убавиците кои поседуваат елеганција, грациозност, но и страст која што избива од нив.

 На прво место на листата се наоѓа глумицата Лајза Соберано, која според жирито е жената со најубаво лице во светот. После неа следуваат Тилан Блондо, француската манекенка која што пред десет години беше прогласена за најубаво девојче на светот. На третото место е тајванската пејачка Чоу Цу-Ју.

Помеѓу ѕвездите на листата се наоѓаат актерките Ема Вотсон, Марго Роби, Натали Портман, а од регионот во топ 100-те најубави жени се најде српската пејачка, јутјуберка и манекенка Марија Жежељ. 18-годишната Србинка е на 80. место, а зад неа се ѕвезди како Моника Белучи и Кира Најтли.

Ќе ви се допадне

https://go88.gg/

sunwin enterprises Tải SunWin | Sun Win - Cổng Game Bài Macao, Tài Xỉu Số 1 VN máy năng lượng mặt trời sunwin