(Видео) Од скопската Зоолошка за Први април ја маскираа слончицата Дуња во син кит

By

Вчера на 1 април, на денот на шегата, децата им се израдуваа на слоновите Дуња и Даела. Сите се забавуваа во скопската зоолошка градина, а од таму беше објавено и видео на социјалните мрежи.

Еден од слоновите Дуња, беше офарбана со сини траги, а од зоолошката градина на „Фејсбук“, објавија дека ја маскирале во син кит.

 

Ќе ви се допадне

AnimeBee: Weathering With You (Dub) anime episode Full online free at https://animebee.to watch anime online

TwistMoe: LBX: Little Battlers eXperience anime episode 44 online free at https://twistmoe.net twist.moe

Website https://animepahe.cc: Watch Ninjala 2D Cartoon Anime (Dub) animepahe Episode 5 dubbed anime

https://4anime.biz danganronpa 4anime

Forum yealink: http://forum.yealink.com/forum/member.php?action=profile&uid=161570

Reddit: https://www.reddit.com/user/animeflixnl