(Видео) Падна авион со фудбалери во Бразил, нема преживеани

By

Тешка авионска несреќа се случи во Бразил. Во авионот биле сите фудбалери на бразилскиот клуб Палмас ФР, а според тамошните медиуми засега нема преживеани.

Екипата на Ф.А. Палмас се натпреваруваше во четвртата лига од бразилскиот шампионат. Авионот се срушил додека патувале на гости кај тимот на Вила Нова во Гојаш.

Леталото се срушило непосредно по полетувањето. Засега причините за паѓањето се непознати. Несреќата се случила во осум часот наутро по локално време.

Ќе ви се допадне

Watch Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 2 (https://kissanimeonline.com/m/OgP1/ep-2) at website https://kissanimeonline.com. See more kissanime official

Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!! Episode 3 at website https://animeplanet.cc. See more anime planet dubbed