(Видео) По пожарите, делови на Австралија погодени од силен град

By

Само неколку дена по песочната бура на југоистокот во Австралија бил забележан силен град со големина на топки за голф, пренесуваат тамошните медиуми. Тамошните служби велат дека природните аномалии и понатаму ја напаѓаат земјата. Прво почнало со пожарите, а потоа биле забележани големи дождови.

Силните врнежи на град оштетиле многу автомобили и куќи. Предизвикана е голема материјална штета, а забележани се и кршење на гранките на голем број дрвја.

Телевизијата „7њуз“, прецизирала дека силниот град е забележан во Нов Јужен Велс. Во изминатите 24 часа , се јавиле повеќе од 1500 луѓе за помош од спасувачките служби. Ден претходно оваа држава била погодена од песочна бура со брзина на ветер до 100 километри на час.

Телевизијата пренесе дека истовремено во државите Викторија, Јужна Австралија и Тасманија, продолжува борбата со шумските пожари.

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

watch animes DARLING in the FRANXX (Dub)

Your Lie in April

anime websites Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train (Dub)

AnimeDao DARLING in the FRANXX

anime to watch DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO