(Видео) Пожарникари му помогнаа на дедото и му го спасија внукот кој неконтролирано возеше количка и можеше да настрада на патот

By

Драматична случка неодамна била снимена во Кина, во која дете можеше да настрада откако неговиот автомобил играчка во која се возеше, почна со голема брзина да вози низ удолницата.

Неговиот дедо трчаше по него за да го стигне, но, неуспешно. За цела среќа, двајца млади пожарникари беа во близина и веднаш реагираа. Тие го спасија детето во последен момент. За среќа тоа на крајот мина без никакви повреди.

 

Ќе ви се допадне

Website https://animepahe.cc: Watch Cute High Earth Defense Club LOVE! animepahe Episode 12 english dubbed anime

Website https://animetv.cc: Watch The Idaten Deities Know Only Peace animetv Episode 9 watch anime free

Website https://animekisa.in: Watch Shin Megami Tensei Devil Children animekisa Episode 1 watch anime free

AnimeHeaven Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011847

Recipes mentaframework: http://recipes.mentaframework.org/user/profile/139784.page