(Видео) Познат водител призна дека го изел својот домашен миленик

By

Познатиот британски книжевник, водител и новинар Ричард Хамонд, кој е познат и по тоа што е вегетаријанец, признал дека во минатото го убил и изел својот петел кој му бил домашен миленик.

Ричард со својата сопруга и две ќерки, на почетокот чувале пиле, кое кога пораснало, Хамонд со сопругата и ќерките решиле хумано да го испратат на другиот свет, а потоа и да го изедат.

„Да, точно е. Мораше да замине на другиот свет. Прво петелот хумано го испративме, а потоа и го изедовме“, открил Хамонд за Radio Times, кој не сакал да каже како го убиле петелот.

Во интервјуто тој проговоре за убивањето на животните и призна дека тоа можел да го направи без проблем, но никогаш не можел да убива само заради спорт. Вели дека се има одречено од месото и дека тоа било фантастично искуство.

„Повеќе не јадам месо, барем не во количина во која јаде во минатото“, признал Хамонд.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Richard Hammond (@richardhammond)

Ќе ви се допадне

Website https://4anime.biz: Watch Shaman King Mini Anime: Funbari Onsen Hanjouki 4anime Episode 1 watch animes

Website https://animefreak.ws: Watch FLCL Progressive animefreak Episode Full one piece animefreak

https://twistmoe.net dubbed anime

AnimeFLV - Ver Anime, Ver Anime Online Sub Español en HD

Sites google: https://sites.google.com/view/animefreak-official/home

Ignitiondeck: https://ignitiondeck.com/id/dashboard/?backer_profile=100541