(Видео) Произведен првиот авион кој лета на зејтин

By

Бритиш Ервејз го изведе својот прв лет со авион кој може да лета на зејтин. Од компанијата користеле преработено масло за јадење како гориво и сега велат дека авионот произведува 62% помалку емисии на CO2, отколку во вообичаените летови.

Од авиокомпанијата рекоа дека летот имал за цел да го демонстрира напредокот што го постигнале во обидите за декарбонизирање пред самитот Коп26.

Ќе ви се допадне

Digimon Tamers: Battle of Adventurers (https://twistmoe.net/m/JJK5) Episode Full

ANIMEFLIX: Avenger anime episode 13 online free at https://animeflix.nl animeflix movie

Website https://gogoanime.be: Watch Cautious Hero: The Hero Is Overpowered but Overly Cautious (Dub) gogoanime Episode 12 re zero gogoanime

AnimeKisa Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Community getvideostream: http://community.getvideostream.com/user/animeflixnl

Myminifactory: https://www.myminifactory.com/users/gogoanimebe