(Видео) Путин вози лимузина од 7 милиони рубљи

By

Претседателот на Русија, Владимир Путин, вози луксузна лимузина, направена од проектот „Кортеж“, која веќе в година ќе може да се најде на пазарот по цена од 6 до 7 милиони рубљи.

Автомобилите дизајнирани од овој проект ќе бидат пуштени во слободна продажба веќе в година, соопшти рускиот министер за индустрија и трговија, Денис Мантуров на Граѓанскиот форум.

Токму и лимузината на Путин ќе се најде на слободна продажба веќе в година.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://animetv.cc: Watch Kuro no Sumika: Chronus animetv Episode Full online anime tv

Website https://kissanime.mx: Watch Pokémon: Mewtwo Strikes Back—Evolution kissanime Episode Full kissanime free

Miss caretaker of Sunohara-sou (Dub) Episode 12

Docs google: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1mIY_nsntuoEy_ahe07-H7V08qUWW9lLyP-t6u52vUlo/edit?usp=sharing

360cities: https://www.360cities.net/profile/animefreak-ws