(Видео) Путин за Водици се нурна во студена вода

By

Рускиот претседател Владимир Путин, за време на празникот Водици се нурна во студена вода во Московската област. Путин се искапи во езерото Селигер, околу 250 милји северно од Москва.

Тој нурна во дупка направена во облик на крст. Се прекрсти трипати и влезе во водата. Портпаролот на Кремљ, Дмитри Песков соопшти дека ова претставува негова традиција, која нема да ја прекине.

Ќе ви се допадне

Watch Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. Episode Preview at website https://animeheaven.pro. See more my anime heaven

Watch The Day I Became a God (Dub) Episode 2 at website https://gogoanime.be. See more gogo anime tv