(Видео) Русин го касна змија додека изведуваше опасен трик

By

Русин од Астрахан сакајќи да се пофали пред колегите со еден трик како голта змија, починал од нејзиното каснување. Змијата го каснала за јазикот, а Русинот не починал веднаш. Експертите велат дека самото каснување не било смртоносно, но, отровот е.

Тој починал неколку часа подоцна откако бил примен во болница. Паднал во анафилатктички шок, откако јазикот целосно му отекол. Лекарите се обиделе да му помогнат, но, безуспешно. Голтањето змии е доста популарно во овој дел од земјата.

Надлежните ги повикале мештаните да не ризикуваат со изведување на вакви опасни трикови.

Ќе ви се допадне

https://animefreak.ws animefreak avatar

Website https://animedao.nl: Watch Steins;Gate: Kyoukaimenjou no Missing Link - Divide By Zero animedao Episode Full the daily life of the immortal king animedao

Animepahe Watch english anime Online in HD for FREE

Website https://kissanime.mx: Watch Gurren Lagann kissanime Episode 27 kissanime fire force

Lookbook: https://lookbook.nu/gogoanimebe

Magcloud: https://www.magcloud.com/user/animefreakws