(Видео) Се скрши вратот на еден од диносаурусите во Дино-паркот

By

Само два месеци по отворњето на Дино-паркот во Скопската зоолошка градина, посетителите забележаа дека на еден од диносаурусите му е скршен вратот.

За потсетување, паркот со површина од 2000 метри квадратни беше отворен кон крајот на мај, а во него можеа да видат 41 диносаурус во природна големина.

Во него можат да се видат Тираносаурус, Стегосаурус, Алосаурус и други диносауруси.

 

Ќе ви се допадне

GoGoAnime: Saga-ken wo Meguru Animation (2017) anime episode 2 online free at https://gogoanime.be gogoanime weathering with you

AnimeHeaven: Isekai Cheat Magician: Yoiboshi no Matsuri to Majutsushi anime episode Full online free at https://animeheaven.pro animeheaven hunter x hunter

AnimeFLV: Galaxy Angel S (Dub) anime episode Full online free at https://animeflv.uk anime streaming

KissAnime - Watch Anime Online Free English Sub & Dub | Kiss Anime

Player: https://player.me/animeflixnl/about

Slideserve: https://www.slideserve.com/animefreakws