(Видео) Шпанска политичарка поднела оставка поради кражба во супермаркет

By

Шефица на регион во Мадрид, Кристина Сифуентес, поднела денеска оставка по тврдењето дека ја фалсификувала својата магистратура и дека е фатена во кражба во самопослуга во 2011 година.

dobivaj vesti na viber

На снимката се гледа како ја празни својата торба пред обезбедувањето во локален супермаркет затоа што е обвинета дека украла крема против брчки.

Пред да даде оставка, таа изјавила дека земањето крема, која чинела околу 40 евра, е ненамерна грешка.

Ќе ви се допадне

game bài sunwin tải sunwin tải sunwin apk

sunwin apk tải sunwin sunwin

sunwin sunwin.apk mới nhất sunwin club

sun win

tải sunwin