(Видео) Со раце го дигнале автомобилот за да го спасат прегазениот пешак

By

Снимка од сообраќајка во која автомобил прегази човек на пешачки премин се прошири на интернет со неверојатна брзина.

Пешакот претрчувал пред  автомобил што чекал да се вклучи зелено светло. Кога човекот стигнал до пешачкиот премин и се обиде да премине на другата страна, се вклучило зеленото светло.

Возилото тргнало и го удрило човекот, кој паднал на земјата, а автомобиот го прегазил.

Мажот останал заглавен под возилото, а на помош притрчале сите кои се наоѓале во близина и со целата своја сила се обиделе да го подигнат возилото и да го ослободат човекот.

Како изгледало сето тоа видете на следниот линк:

Ќе ви се допадне

4Anime persona 4 the animation crunchyroll: Attack on Titan Season 2 (Dub) (https://4anime.biz/m/VEo2) Episode 12

AnimeHeaven watch anime dub: Wonder Egg Priority (https://animeheaven.pro/m/oyX3) Episode 12