(Видео) Сопругот ѝ исчезнал по свадбата, a по 68 години ја дознала вистината

By

Пеги Херис од Тексас се омажила за саканиот Били, со кој била во врска уште во далечната 1944 година, и заедно уживале во бракот. Но, само по шест недели, тој исчезнал без збор.

Тој бил регрутиран за Втора светска војна и од тогаш таа не чула збор за него. Мислела дека загинал, но не добила никакво известување.

По 68 години, нејзин роднина ѝ ја открил вистината. Били загинал при пад на воен авион.

Видеото гледајте го подолу:

Ќе ви се допадне

WCOStream wcostream amazing world of gumball: Watch My Hero Academia (Dub) Episode 11 (https://wcostream.cc/m/ae1K/ep-11)

4Anime boku no hero academia 4anime: Fire Force Season 2 (https://4anime.biz/m/EDPJ) Episode 24