(ВИДЕО) Страшниот земјотрес од 8,2 степени кој го погоди Мексико – Сѐ се тресе, луѓето во паника

By

Бројот на жртвите од земјотресот во Мексико се искачи на 5 лица. Мртвите биле жители на јужните држави Чиапас и Оахака. Има извештаи за бројни уништувања во овие региони.

dobivaj vesti na viber

 

Ќе ви се допадне