(Видео) Судир на 44 автомобили поради магла во Дубаи

By

Густата магла во Дубаи направи хаос во сообраќајот. Во верижен судир на Емиратс роуд биле вклучени 44 возила. Притоа биле повредени 22 лица. Според властите, освен маглата, причина за верижниот судир е и брзото возење на широките патишта, но и фактот што возачите не знаат да возат во лоши временски услови и премногу се лепат еден до друг.

Ќе ви се допадне

Shaman King (2021) Episode Preview at website https://animeheaven.pro animeheaven bna

Watch The Seven Deadly Sins: Wrath of the Gods Episode 6 at Funimation hunter x hunter funimation