(Видео) Тепачка пред продавница во Париз, настана хаос поради коронавирусот

By

На социјалните мрежи се шири видео од тепачка пред продавници во Франција. Во сите земји во кои е регистриран коронавирусот, граѓаните масовно излегуваат во продавниците за да купат храна и други намирници.

Во Франција поради пандемијата на коронавирусот, ситуацијата станува се потешка. Улиците се речиси празни, но голема тензија владее пред и во продавниците.

На едно видео е прикажано како група на луѓе се тепаат пред продавницата во Париз. Тепачката наводно избила поради намирници затоа што повеќето од полиците и рафтовите во продавниците се празни.

Слични сцени доаѓаат и од други европски, но и светски метрополи.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak watch animes: Watch JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub) Episode 16

4Anime anime online: Watch Suppose a Kid from the Last Dungeon Boonies moved to a starter town? Episode 9 (https://4anime.biz/m/wOOx/ep-9)