(Видео) Венецуела повторно во мрак

By

Голем дел од Венецуела по втор пат остана без струја. Новинската агенција AFP пренесува дека голем број на граѓани ширум земјата, на социјалните мрежи се пожалиле и објавиле дека останале по втор пат во мрак.

Струја снемало околу 13:20 часот по локално време, а меѓу погодените места бил и главниот град Каракас.

Поради немањето струја, во градското метро во Каракас биле откажани три линии.

Ќе ви се допадне

AnimeFreak - Watch Anime Online for Free. Subbed & Dubbed. AnimeFreak #1 Site to watch thousands of dubbed and subbed anime episodes including Dragon Ball Super, Attack on Titan, Naruto Shippuden, One Piece

AnimeFreak Higehiro: After Being Rejected, I Shaved and Took in a High School Runaway

anime website How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

Attack on Titan Final Season

english dubbed anime Dragon Ball Z (Dub)

Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 8