(Видео) Владимир Путин им ја објасни на децата тајната за успешен лидер

By

Претседателот на Русија, Владимир Путин, преку видеолинк, во финалето на рускиот натпревар „Време за промени“, им објасни на младите што е потребно за денес да станат лидери. Тој им објасни дека ако сакаат да бидат лидери потребно е прво да го откријат својата природна дарба.

Шефот на Кремљ вели дека тој природен дар постои во секој од нас.

„За да станете лидер во бурниот и сложен 21 век потребно е да се создадат најдобрите можности за самореализација на човекот, да се открие неговиот талент, природна дарба која секој човек, вклучително и младите, ја поседуваат“, изјавил Путин.

Ќе ви се допадне

The New Adventures of Gigantor (Dub) (https://animefreak.ws/m/8Gr) Episode 51

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Blood Blockade Battlefront Episode 12

ANIMEFLIX: Girls & Panzer: Taiyaki War! anime episode Full online free at https://animeflix.nl animeflix food wars

Bibsonomy: https://www.bibsonomy.org/user/animefreakws

Kissanime6 doodlekit: https://kissanime6.doodlekit.com/home#