(Видео) Во Германија пукна браната на реката Рур

By

Во текот на ноќта пукна брана на реката Рур во областа Хајнсберг, во сојузната покраина Северна Рајна-Вестфалија, на западот на Германија.

Спасувачите поради опасност од поплави и свлечишта, успеале да евакуираат околу 700 лица, пренесува германскиот весник Велт. Нивото на водата утрово е во стагнација, но состојбата е сè уште напната велат службите.

Според проценките на полицијата, најмалку 133 лица загинале во поплавите што ја погодија Германија претходните денови, а стотици луѓе се уште се водат како исчезнати.

Ќе ви се допадне

Watch Baccano! Episode 13

Website https://aniwatch.pro: Watch Mouryou no Hako aniwatch Episode 13 watch anime dub

Watch Umayon Episode 12

4Anime Watch anime online in high quality with english Subbed & Dubbed

Sgm controlminero: http://sgm.controlminero.gob.ec/web/dichvuseo/home/-/blogs/animeflix?_33

Godry co: https://www.godry.co.uk/members/status/show?id=16170284%3AStatus%3A6048194