Во Србија ќе биде прогласен Ден на жалост поради смртта на Ѓорѓе Балашевиќ

By

Во Србија, ќе биде прогласен ден на жалост, поради смртта на кантавторот Ѓорѓе Балашевиќ, на денот на неговиот погреб.

Градските власти во Нови Сад ќе прогласат ден на жалост кога семејството Балашевиќ ќе објави кога ќе се изврши погребот. Денот на жалост исто така ќе биде на републичко ниво.

Претходно, во Нови Сад, знамињата беа спуштени на половина копје. Околу илјада граѓани, обожаватели на Ѓорѓе Балашевиќ, се собраа синоќа во 20 часот на плоштадот „Слобода“ во Нови Сад, во чест на легендарниот кантавтор.

Ќе ви се допадне

AnimeKisa: Mahoromatic: Automatic Maiden (Dub) anime episode 12 online free at https://animekisa.in watch anime dub

Website https://twistmoe.net: Watch High School DxD twistmoe Episode 12 english anime

Watch Danganronpa 3: The End of Hope's Peak High School - Future Arc Episode 12

Website https://animeheaven.pro: Watch Tokimeki Memorial animeheaven Episode 25 watch anime

Buzzfeed: https://www.buzzfeed.com/gogoanimelol/

Video-bookmark: http://www.video-bookmark.com/user/gogoanimelol