Во вторник започнува пријавувањето за иселеничка виза за Америка

By

Американскиот стејт департмент го означува почетокот на лотаријата за зелени карти – аплицирањето започнува од 3 октомври 2017 година во 12 часот по полноќ, и завршува на 7 ноември 2017 година до 12 часот по полноќ.

Сите оние кои сакаат да аплицираат треба да го пополнат електронскиот формула „DV-19“ во текот на периодот назначен за регистрирање.

Сите оние кои ќе аплицираат, ќе добијат официјален број за потврда за нивната регистрација, а овој број треба да го имате до 30 септември 2019 година бидејќи преку него ќе можете да проверите дали сте прифатени за програмата „DV-19“.

Сите учесници ќе можат да проверат дали се извлечени за „зелена карта“ преку „Entrant Status Check“ на веб страницата на програмата после 1 мај 2018 година.

Извлечените кандидати ќе добијат дополнителни информации за интервју. Секој што ќе добие писмо или електронска пошта во која се тврди дека добил лотарија со зелена карта, треба да знае дека станува збор за измама.

Подетално за тоа како треба да ја пополните апликацијата, можете да пронајдете ТУКА.

Од 3 октомври 2017 година, за зелена карта ќе можете да аплицирате на ОВОЈ ЛИНК.

Ќе ви се допадне

AnimeFLV: Legend of Exorcism anime episode 13 online free at https://animeflv.uk free anime

WCOStream: Uta∽Kata: Shotou no Futanatsu anime episode Full online free at https://wcostream.cc wcostream hunter x hunter

AnimeDao Watch anime online, English anime online HD

Website https://4anime.biz: Watch Yamakoshi Mura no Mari to Sanbiki no Koinu 4anime Episode Full - Raw persona 4 the animation factor of hope

Flickr: https://www.flickr.com/people/gogoanimelol/

Bloggang: https://www.bloggang.com/mainblog.php?id=animeflixnl&month=23-06-2021&group=1&gblog=2