(Вo живо) Дочек на Вардарци на плоштадот “Македонија”

By

Ракометарите на Вардар пристигнаа во Скопје. Голем број фанови ги дочкеаа на градскиот плоштад. Македонските херои беа дочекани од илјадници фанови на плоштадот.

Плоштадот во Скопје беше обоен во црвено-црно, а ракометарите пееја заедно со граѓаните. Автобусот со шампионите помина низ Триумфалната порта исто како и пред две години.

Илјадници граѓани со овации и громогласен аплауз ги пречекаа ракометарите на Вардар и го поздравија нивниот успех. Вардар по втор пат го освои најелитното ракометно натпреварување во светот.

Ќе ви се допадне

KissAnime a silent voice kissanime: DARLING in the FRANXX (Dub) (https://kissanimeonline.com/m/m963) Episode 24

GoGoAnime gogoanime1: Watch Dr. Stone: Stone Wars Episode 4 (https://gogoanime.be/m/X7kd/ep-4)