(Вo живо) Дочек на Вардарци на плоштадот “Македонија”

By

Ракометарите на Вардар пристигнаа во Скопје. Голем број фанови ги дочкеаа на градскиот плоштад. Македонските херои беа дочекани од илјадници фанови на плоштадот.

Плоштадот во Скопје беше обоен во црвено-црно, а ракометарите пееја заедно со граѓаните. Автобусот со шампионите помина низ Триумфалната порта исто како и пред две години.

Илјадници граѓани со овации и громогласен аплауз ги пречекаа ракометарите на Вардар и го поздравија нивниот успех. Вардар по втор пат го освои најелитното ракометно натпреварување во светот.

Ќе ви се допадне

AnimeDao: Planetarian (Dub) anime episode 5 online free at https://animedao.nl god of highschool animedao

Website https://animeheaven.pro: Watch Black Butler II Specials animeheaven Episode 6 one piece anime heaven

4Anime: Record of Grancrest War anime episode 24 online free at https://4anime.biz 4anime kakegurui

AniWatch Watch anime online, English anime online HD

Dpi hochiminhcity: http://www.dpi.hochiminhcity.gov.vn/Lists/GopY/DispForm.aspx?ID=3766

Wakelet: https://wakelet.com/@animefreakws