(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ФОТО/ВИДЕО) Мачка со човечка глава го вознемири цел свет

By

Интернетот беше преплавен со фотографијата на необичната мачки со човечки лик, а откако на социјалните мрежи беше објавено и видеото, веднаш реагираше и полицијата.

Стаува збор за мачка од Малезија која, според информациите на тамошните медиуми, лутала низ градските улици.

Мачката има глава која наликува на човек, а на врвот дури има и црна коса.

Необичното суштество  го провери и тамошната полиција која објави дека станува збор за фотомонтажа, и дека мачката всушност не постои, а луѓето треба да престанат да ги споделуваат нејзините фотографии.

За истата се направија и цели приказни, за тоа дека е држена во тајна лабораторија, поради испитувања, но ништо од тоа не е вистина, велат од полицијата.

Ќе ви се допадне

Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou. (https://gogoanime.be/m/P6m7) Episode Preview at website https://gogoanime.be gogoanime seven deadly sins

Watch My Hero Academia: Two Heroes (Dub) Episode Full at website https://animeplanet.cc anime planet sign up