(Вознемирувачко видео) Познат струмички доктор врзал куче за автомобил и го влечел до смрт

By

Жителите на Струмица беа згрозени од однесувањето на еден познат локален доктор кој врзал куче за својот автомобил и го влечел додека возилото било во движење.

Сведоците на настанот, кои и го снимија овој страшен момент, велат дека познатиот струмички доктор бил непресметлив и во минатото.

Некои од луѓето сведочат дека кучето било влечено до изнемоштување и умрело задавено, велат од „Анима мунди“.

Станува збор за доктор Зелеников од Струмица, со возило регистарска ознака SR 925AI

„Настанот е пријавен во полиција од страна на локални граѓани, напоредно ние ќе поднесеме кривична пријава, како и пријава согласно со Законот за заштита и благосостојба на животните и инсистираме најстрога кривична казна – казна затвор за овој монструм, како и парична казна согласно со Законот за заштита и бл. на животните.

Ќе ви се допадне

One Punch Man 2nd Season (Dub) Episode 12 at website https://funimationfree.com best anime on funimation 2020

Death Note (Dub) (https://animefreak.ws/m/xZ2B) Episode 37 at website https://animefreak.ws anime freaks tv