(Вознемирувачко видео) Убиен еден од работниците кој се сликаше со телото на Марадона во ковчег

Еден од работниците во мртовечницата, кој се сликаше со телото на Диего Армандо Марадона, бил брутално убиен и фрлен во контејнер, пренесуваат светските медиуми.

dobivaj vesti na viber

Засега не постои официјална потврда дека пронајденото тело е на еден од работниците, но беше јавно објавено дека истите тие добивале смртни закани по нивните животи и животите на нивните семејства.

Видео снимката која ги преплави социјалните мрежи е од полицијата, која го пронашла лешот од човек без облека во една од контејнерите.

Scroll to Top