Вучиќ со селфи од Елисејската палата

Претседателот на Србија Александар Вучиќ се наоѓа во Eлисејската палата на свечен конференциски ручек кој францускиот претседател Емануел Макро ја приреди за шефовите на држави и влади, на теми за климатските влијанија.На овој собир Румен Радев, на Твитер објави селфи со овие политичари.
Претседателот на Србија на ручек во палатата се сретна со бугарскиот колега Румен Радев, за што може да просведочи и ова селфи.

Српскиот шеф на државата имаше можност да се сретне и со австрискиот канцелар Кристијан Керн. Фотографијата од средбата ја сподели и на официјалниот твитер налог.

 

Scroll to Top