Земјотрес почувствуван во Скопје

Нешто по 8 часот утрово, земјотрес со послаб интензитет беше почувствуван во Скопје.

dobivaj vesti na viber

Епицентарот на земјотресот со јачина 2.2 степени според Рихтер е на 6 километри источно од Скопје, на длабочина од 4 километри.

Scroll to Top