Земјотрес утрово ја стресе Македонија

Утринава Македонија ја стресе земјотрес. Потресот бил со јачина од 2,4 степена по Рихтер на длабочина од 3 километри.

dobivaj vesti na viber

Бил почувствуван 44 километри северозападно од Скопје, во Велес и Лозово, а се случил околу 8 часот.