Жена заборавила торба со 40.000 евра во автобус, откако возачот и вработен во автобуската ја нашле, парите ѝ биле вратени

By

Жена од Франција, во градот Ним, на југот од земјата, заборавила во автобус торба полна со пари. Во неа таа имала 40.000 евра, а торбата ја нашол возачот на автобусот на крајот од смената, пренесува весниот Midi Libre. Тој не погледнал внатре, туку само ја оставил кај местото за багаж.

Друг вработен во автобуската станица ја нашол, а кога ја отвориле во неа ги виделе 40.000 евра и документите за легалното потекло на парите. Веднаш повикале полиција и парите и биле вратени на госпоѓата.

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch Kiss x Sis (TV)

AniWatch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 13

AniWatch Attack on Titan Final Season (Dub) Episode 10

AniWatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 23

Naruto Episode 218