Златан со оглас во „ЛА тајмс“ го најави доаѓањето во САД

By

Нормално, бидејќи се работи за Златан Ибрахимовиќ, неговиот трансфер во Лос Анџелес галакси не можеше да помине така едноставно.

dobivaj vesti na viber

Затоа Швеѓанецот со цела страна реклама во „ЛА тајмс“ реши да се најави на американската публика.
Манчестер јунајтед во четвртокот се согласи да му ги „прости“ последните четири месеци од договорот, и сега Швеѓанецот наводно има двегодишен договор со Галакси, нешто што уште официјално не е потврдено.

Во огласот убаво си стои: „Лос Анџелес, добредојдени сте“. Тука добродојдени е во преносна смисла во англискиот јазик, односно како вообичаен одговор на благодарам. Можеби е апсолутно егоистична будала, но никој не го прави тоа како Златан.

Ќе ви се допадне

game bài sunwin

sun win

sun win

tải sunwin apk game bài sunwin sunwin tài xỉu

sunwin